תפריט יצירת קשר
072-392-5413
אין תמונה

סדנאות למורים

סדנאות למורים

סדנאות למורים, בשונה מקורסים, היא חוויה קצרה יחסית שיכולה להתפרס על פני מפגש אחד או כמה מפגשים ומטרתם להקנות כישורים חדשים ושיפור ופיתוח היצירתיות והחשיבה בקרב המורים בישראל. סדנאות כאלו עוסקות בדרך כלל בנושאים בתחום החינוך וההוראה, אך גם בנושאים עקיפים שעוזרים בכישורי החיים, בשפה האנגלית, בלקויות למידה, בדיבור מול קהל, מנהיגות ועוד...

סדנאות כאלו מתאימות במיוחד למורים חדשים אך גם מורים וותיקים יכולים לראות בהם ערך רב מאוד לקריירה ולחיים האישיים שלהם. בניגוד לקורסים, סדנאות הן בדרך כלל פעילות קבוצתית מגבשת והשתתפות של כמה מאנשי הצוות מאותו מוסד בסדנה אחת עדיפה על פני סדנה בה משתתפים מורים מבתי ספר שונים. לכן מומלץ לערוך סדנאות ייעודיות למורים בבית הספר מסוים. 

מטרתן של סדנאות למורים היא בדרך כלל אחת מהדברים הבאים:

  • שימוש בכישורי היצירתיות של המורים לצורך שיפור המנהיגות שלהם וחיזוק עבודת הצוות שלהם כקבוצה בנוסף לשיפור רחישת כבוד וחברות בין המורים והצוות.
  • התמקדות בהתנהגות של המורים כחלק מקבוצה אך גם באופן אישי וטיפוח תכונות חיוניות להצלחה בקריירה ובחיים.
  • שיפור היצירתיות והחדשנות בתחומי המתמטיקה, המחשבים, השפה, הכתיבה, מדעי הרוח והמדע, בהתאם לסדנה.
  • פעילויות ומשחקים שייצרו גיבוש בין אנשי הצוות.

אך כמובן, לכל סדנה למורים יש את המטרות והתכניות שלה לשיפור צדדים שונים, הן בפן האישי והן בפן הקבוצתי.

אלו סוגי סדנאות קיימות למורים?

עבודת צוות - אנחנו מאמינים שעבודה במקומות כמו בתי ספר דורשת הרבה עבודת צוות ושיתוף פעולה בין המורים ואנשי הצוות השונים בבית הספר. עבודת צוות היא דבר חשוב בכל מקום עבודה ועל כן קורסים וסדנאות המשפרים עבודת צוות ברוכים בהחלט.

גישור - כל מורה צריך לדעת איך להמתודד עם מקרים שונים מול תלמידים או הורי התלמיד ואף עם המנהל ומורים אחרים. סדנת גישור למורים תעזור לכם להבין איך לנהל שיח נכון ולהגיע לעמק השווה ולשפר את התקשורת הבין אישית שלכם.

מנהיגות - מורים צריכים להוות דוגמא לתלמידים שלהם. תכונת המנהיגות היא אחת התכונות החשובות והבולטות ביותר שילדים צריכים לפתח כבר בתקופת בית הספר ועל כן שיפור המנהיגות של המורים היא הכרחית לגמרי.

שפת גוף - שפת הגוף של המורים בזמן שהם מעבירים שיעור או בזמן שהם מדברים עם הורים או אנשים אחרים כחלק מהתפקיד חשובה מאוד ומשפיעה על איך אנשים רואים את המורה. רושם ראשוני ושפת גוף בזמן הרצאה או נאום יכולים להיראות שונים לגמרי לאחר למידת שפת גוף נכונה.

לקויות למידה - לעתים יש סדנאות בנושא ממוקד כגון לקויות למידה. סדנאות אלו עוזרות למורים להכיר לקויות למידה שונות, להבין את הקשיים שיכולים להתפתח כתוצאה מלקויות אלו ואיך הם יכולים לעזור לתלמידים הסובלים מלקויות למידה להפיק את המיטב.

אלו רק חלק קטן מהסנדאות שיש למורים. סדנאות למורים יכולות להתמקד בנושא אחד או להיות סדנאות כלליות המשפרות את יכולות המורים בכמה תחומים במקביל ובנוסף לכך - הסדנאות יכולות להיות מאוד כיפיות ושוברות שיגרה. 

אם אתם מעוניינים שנעזור לכם למצוא סדנה מתאימה, השאירו פרטים!

שלחו לנו הודעה