תפריט יצירת קשר
072-392-5413
אין תמונה

5 טיפים לחינוך למנהיגות

5 טיפים לחינוך למנהיגות

פיתוח כישורי המנהיגות בקרב ילדים הוא דבר חשוב בחינוך הילדים. כבר בעת הילדות עלינו לזרוע את הזרעים שיבשילו בבוא הזמן ויאפשרו לילדים להיות אנשים מבוגרים אשר מסוגלים להוביל, לשנות, לחשוב מחוץ לקופסה ולהבין את הכוח האישי שלהם ביכולת לחולל שינוי. זהו הגיל בו מתעצבות תכונות האופי של הילדים ובאחריות ההורים להבטיח את התכונות החיוביות והשימושיות בחיים. אל תחשבו שמנהיגות היא דבר מולד, זוהי תוצאה של חינוך וחינוך מתחיל בבית. אז כיצד אתם ההורים יכולים לתרום לשיפור יכולות המנהיגות של הילדים? להלן 5 טיפים בנושא פיתוח מנהיגות בקרב ילדים.

היו דוגמה אישית

דוגמה אישית היא תכונה חשובה של מנהיג, אך כאשר אנו מנסים להנחיל את תכונות המנהיגות לילדינו הדוגמה האישית חשובה במיוחד. הילדים באופן טבעי לומדים מהוריהם ומחקים את דפוסי ההתנהגות של ההורים, לכן חשוב מאוד שתהוו דוגמה אישית. התנהגו כפי שאתם רוצים לראות את הילדים שלכם מתנהגים. אם אתם רוצים ילדים אכפתיים, שעוזרים לזולת פשוט התנהגו כך ושמשו עבורם כדוגמה אישית. למדו אותם כיצד להקשיב לאחר, כיצד להתייחס בכבוד וכיצד להתנהל מתוך דוגמה אישית.

עודדו חשיבה מחוץ למסגרת

אחת מתכונות המנהיגות היא היכולת לחשוב אחרת, כלומר ללכת נגד דפוסי המחשבה המקובלים ולחולל שינוי. חשוב שתלמדו את ילדיכם כי מותר לחשוב אחרת, כי מותר להטיל ספקות בדברים או במציאות הקיימת. תנו לילדים לבטא את עצמם, להיות מי שהם בדרכם המיוחדת. לא רק שאתם צריכים לשדר להם את המסר שמותר לחשוב אחרת, הם גם צריכים לדעת שדעתם חשובה.

חזקו את הביטחון העצמי של הילדים

ביטחון עצמי הוא דבר חשוב מאוד עבור מנהיגים ועליכם כהורים לנקוט בפעולות המחזקות את הביטחון העצמי של הילדים. אסור לגרום להם להרגיש שהם לא יכולים ולא מסוגלים או שהדברים שהם עושים הם לא טובים מספיק. תנו לילדם אתגרים אשר הם יכולים לעמוד בהם, שבחו אותם ועודדו אותם על הצלחתם וחפשו את החיובי גם בכישלון. אסור לכם להגיע למצב שכישלון מביא לבריחה או לייאוש אצל הילד.

עודדו פעילות חברתית

מיומנויות חברתיות הן דבר חשוב מאוד עבור המנהיג, כוחו של המנהיג אינו נובע מתוך סמכות פורמלית אלא מתוך היכולת להוביל באמצעות השראה. זה דורש יכולות תקשורת מתקדמות ופעילויות חברתיות מסייעות להגביר את הכישורים החברתיים של הילד. לדוגמה בילוי עם חברים בשעות הפנאי, השתתפות בקבוצות ספורט או פעילויות בתנועות נוער. אלו הם דברים אשר חושפים את הילדים לחברה.

יצירתיות ודמיון

הדמיון הוא יותר חשוב ממה שאתם יכולים להאמין. דמיון הוא כלי המאפשר לנו לפתור בעיות מורכבות. פיתוח הדמיון והחשיבה היצירתית הוא דבר חשוב מאוד עבור המנהיג. יש לעודד את היצירתיות והדמיון, בעתיד הם יהיו כלים חשובים להתמודדות עם מצבים שונים ופתירת בעיות מורכבות.

המאמר מתאים להורים ומורים כאחד.

המאמר הובא על ידי שרביט - מנהיגות בידיים שלך, המספק סדנאות לילדים במגוון תחומים מעשירים.

שלחו לנו הודעה